Výstavy

16. ledna 2015 v 18:08 | Verča |  Naše úspěchy
Navštívili jsme teprve jen 2 výstavy.
První klubovou v září, druhou mezinárodní v prosinci.
K výstavám jsem se nikdy moc nehrnula... Ale všichni lidé okolo říkali, že Akim je vážně krásný pes a když ho nebudeme kastrovat, stojí za to ho uchovnit.
Tak jsme se vydali na bonitaci, ta byla naprosto bez problému. Akim je dobře vysoký, nemá nadváhu ani podváhu, skvělou mechaniku pohybu, pěknou samčí hlavu, atd. jen mu TROCHU převažuje černá barva, ale to není žádná vada. To jsme ještě do takového světa nebyli zasvěceni, protože předchozí pes byl pouze na svodu, kterým neprošel. Zjistili jsme, co všechno to uchovnění obnáší. K tomu tedy byla potřebná výstava a rentgeny kyčlí.
Na cvičáku jsme se přihlásili i na lekce výstav, což nám tedy dost pomohlo, i když jsem já jako handler naprosto nemožná :D Vyčkávali jsme na nějakou správnou chvíli. To jsme se přihlásili na výstavu ve Věšíně. To tedy byla klubová. Bylo tam hodně nádherných psů, hned jak jsme viděli třeba Orinka, říkali jsme si, že nemáme šanci. I tak to dopadlo celkem dobře - ve třídě otevřené získal z osmi psů titul V1 a CAC. Poté také vyhrál třídu vítězů-psi, tím získal KV. A nakonec jsme šli ještě do obecné třídy vítězů, kde tedy titul BOB vyhrála jeho teta a hned v těsném závěsu Akimkova babička.
Když už se nám to takhle podařilo, napadlo mě zkusit něco vyššího kalibru - mezinárodní výstavu. V prosinci jsme se v Praze účastnili pražské psí výstavy, Double CACIB.. Ta už se nám nepovedla tak, jako klubová. Rozhodčí měl zřejmě slabost pro krátkosrsté strakáče :) Každopádně - v kruhu byl sám, takže získal titul V1 a druhé CAC. K tomu tam byly ještě dvě strakačky - jedna veteránka a jedna mladá. Tak Akimek byl exteriérově třetí.. :)
Nyní plánujeme další výstavu v březnu. Mým snem je dostat se do třídy šampionů, nemusíme tam dopadnout dobře, až takové ambice nemám, ale chtěla bych toho aspoň dosáhnout :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama