O Akimovi

15. ledna 2015 v 20:04 | Verča |  Obecně
Ptáte se kdo je vlastně Akim?
Akim je mladý, dlouhosrstý a černožlutobílý Český strakatý pes, narozený 17.7. 2012 ve stanici Lech na Pelech. Má 6 sourozenců - Adam, Aran, Atos, Alan (Koky), Amir a Ajka. m: Agina z Luční ulice (Betty) o: Bafík Anibob
Osud tomu tak chtěl, již třetím rokem dělá společnost malé rodince z Prahy :)
Protože má vyhovující exteriér, byl zařazen do chovu, už máme za sebou nějaké výstavy.
Akimovou největší vášní je však agility, které děláme už od jeho tří měsíců. Nyní už zvládáme všechny překážky, kromě slalomu, který teprve nacvičujeme. Pokud to takhle půjde dál, tak by jste nás v průběhu roku 2015 mohli vidět na neoficiálních agi závodech :)
Dále ve volných chvílích zkoušíme nějaký ten canicross. Výbavu máme, jen je třeba zlepšit kondičku paničky a vysvětlit Akimkovi, že při canicrossu se běhá a nečmuchá :)
Plus ještě tahání, ale to zatím jen na koloběžce s odrážením a prázdné sáňky na zimu :)
Akim je bezvadný pes, je s ním legrace a je hrozně loajální a přátelský. K lidem. U psů to až tak nebývá - je to přece jen puberťák, který každého potřebuje hned srovnat. Nejraději si hraje se štěněcími fenkami, fenky má rád, se psy už je větší problém. Na větší si nedovolí, ale na menší vrčí (nikdy /by/ nekousl, jen cvaká zubama)
Někdy taky dokáže být velice otravný, zejména když se jde na procházku o chvíli později, než se vždy chodí. Má takový pronikavý hlas, kňučí a zpívá jako kočka, ten by měl úspěšnou operní kariéru.
Často hlídá, hned jak zazvoní zvonek tak hned vyletí ven. Nevrčí, dřívě přes plot vrčel na psy, teď již skoro vůbec, jen štěká, když se mu zdá něco podezřelého.
Nejlepšího zvířecího přítele mu dělá kočičí brácha Cedrik, který tu byl už dávno před tím, než jsme si Akouše přivezli. Oni se škádlí, Akim si s ním chce hrát, kocour je v tomto trochu odtažitý. Když jde o paničku, Akim se nerad dělí, a tak udělá cokoli, aby odřízl Cedrička od rodiny.
Pak má Akim přes plot u sousedů kamarádku německého ovčáka, černou krasavici Qwerty. Ona je takový ten typ psa, který naprosto vystihuje slovo "trouba". Je roční a je neohrabaná.. Hra s ní je ale pro Akima zábava.
Shrnutí? Akim je prostě pejsek do nepohody! :)
Další info:
Co má rád: Lidi, jídlo, hračky, běhání, jídlo, agility, pamlsky, jídlo a.. jídlo :D
Co nemá rád: Sahání na ocas, nadměrné hlazení při spánku, když mu někdo zasedne místo na gauči, zavřené dveře (s těmi si ale dokáže poradit, pokud nejsou zamčené. Chytrý pes.) malé psy, hádky a řev
Cviky: Sedni, lehni, zůstaň, čekej, fuj, cik cak, pá pá, give me four, pac(obě dvě), tlapky, čenich (touch), ke mně, k noze, pojď sem, ne, nai, jdeme jdeme, dží, hó, stop, sss, nahoru, hop, tunel, okolo, cik cik, cak cak
Oblíbené místo na spaní: Postel, gauč nebo bouda. Někdy se holt musí spokojit se zemí
Jak mi ještě říkají: Akí, Akimku, Akouši, Akušák, Akuše, Akinki Malinky, Kim, Kimouš, Hafuše, Lásko, Lassie, Lassino, Mufíku
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama